oporowy nawilżacz parowy

x

Wideo, Animacja oporowy nawilżacz


Nawilżanie powietrza w prostych słowach:

Co to jest oporowy nawilżacz parowy?Oporowy nawilżacz parowy jest nawilżaczem izotermicznym, który pracuje na zasadzie grzałki zanurzeniowej.

Para wykorzystywana do nawilżania powstaje w cylindrze wykonanym ze stali nierdzewnej (wyłożonym folią wielokrotnego użytku zabezpieczającą przed osadami) za pomocą elektrycznych elementów grzejnych. Zastosowanie tu elementów oporowych (pręty grzejne) sprawia, że metoda ta nie jest zależna od przewodności wody i urządzenie może być napełniane zarówno wodą pitną, jak i całkowicie demineralizowaną. Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość bezstopniowej regulacji produkcji pary od 0 do 100%.

Zasada działania nawilżacza parowego z grzałkami oporowymi
Woda stosowana do nawilżania jest podawana przez magnetyczny zawór wlotowy oraz zbiorniczek od dołu do cylindra parowego ze stali nierdzewnej. Regulator poziomu zapewnia utrzymanie stałego poziomu wody w cylindrze parowym. Wytwarzana para przepływa przez wąż elastyczny do rozdzielacza pary. Skropliny powstające w wentylatorze są odprowadzane z układu przez przewód kondensatu.

Schemat budowy nawilżacza parowego
z grzałkami oporowymi
Schemat budowy nawilżacza parowego  z grzałkami oporowymi