Facebook


Facebook Data Center, Luleå


Założona w 2004 roku przez Marka Zuckerberga firma programistyczna stworzyła pierwszą globalną "sieć społecznościową" i obecnie łączy ponad 2,5 miliarda aktywnych użytkowników. Facebook oferuje również usługi komunikatora i platformy do tworzenia oprogramowania. Centrum danych o powierzchni 27 000 metrów
kwadratowych znajduje się około 100 kilometrów na południe od koła podbiegunowego, w strefie klimatycznej idealnej dla centrów danych wymagających chłodzenia.

Średnia roczna temperatura wynosząca tutaj 2° Celsjusza zmniejsza wysiłek związany z chłodzeniem mechanicznym i przyczynia się do energooszczędnego działania obiektu. Facebook pokrywa swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną dla centrum danych zieloną energią z elektrowni wodnych i wykorzystuje rozwiązania Condair do energooszczędnego chłodzenia wyparnego. Stosowane są rozwiązania firmy Condair.

x

Chłodnica wyparna

Condair MEChłodnica wyparna Condair ME została stworzona na potrzeby procesu pośredniego chłodzenia powietrza odprowadzanego. Charakteryzuje się wyjątkowo prostą konstrukcją, nadzwyczaj ekonomicznym sposobem działania i długą trwałością elementów składowych. Opatentowana obudowa nawilżacza uzyskuje najlepsze wartości w procesie parowania.Więcej informacji o Condair ME

Schemat chłodzenia wyparnego


Znaczna oszczędność energiiW efekcie chłodzenia wyparnego zmniejsza się zapotrzebowanie urządzenia chłodzącego na moc niezbędną do uzyskania chłodzenia mechanicznego.
Dzięki temu tradycyjne urządzenia i wężownice chłodzące mogą być znacznie mniejsze i bardziej ekonomiczne.

Obniżeniu ulegają też koszty eksploatacyjne chłodzenia budynku.
Graficzna prezentacja uzysku energii wykorzystanej do chłodzenia budynku na przykładzie urządzenia HVAC.
Obliczenia wykonano za pomocą oprogramowania Coolblue 2.0 firmy Condair.

Efektywne energetycznie chłodnice wyparne
Condair ME
PDF/Broszura: Chłodnica wyparna Condair ME