Korzyści płynące z hammamu dla ciała i zdrowia


Hamam to łaźnia parowa, w której odbywa się specjalna ceremonia kąpieli, i jest ważną częścią islamskiej kultury kąpielowej i fizycznej. Skupia się na relaksie poprzez parę i następujący po nim masaż pianą mydlaną. W ten sposób rozluźnia się mięśnie i łagodzi ból i dyskomfort.

. Pierwsze wzmianki o technice masażu hammam pochodzą sprzed ponad 4 tysięcy lat. Jego geneza tkwi w łaźniach parowych Orientu, zwanych hamamami. Już wtedy były one traktowane za miejsce rytualnych ceremonii obmycia, oczyszczenia i odosobnienia od stresującej codzienności. Znane są również pod nazwami "łaźnia turecka" lub "łaźnia orientalna".

Rhassoul, ceremonia pielęgnacyjna z Orientu


O szczególnym działaniu leczniczego błota wiedział już grecki lekarz Hipokrates i do dziś lekarze i pacjenci doceniają jego lecznicze właściwości.

. Rhassoul to orientalna ceremonia pielęgnacyjna polegająca na peelingu całego ciała leczniczymi błotami w połączeniu z łaźnią parową, po której następuje samodzielne olejowanie. Rhassoul łączy dobroczynne działanie wody, ziemi i ciepła ze starożytną wiedzą o pielęgnacyjnej i uzdrawiającej mocy natury.

. Błoto lecznicze stymuluje przemianę materii, dostarcza wilgoci, minerałów i pierwiastków śladowych. Ponadto uszlachetnia wygląd skóry i zwiększa jej elastyczność. Dzięki temu całe ciało może się zrelaksować i zregenerować.

Co to jest caldarium?


Caldarium pochodzi z łaciny i oznacza "ciepły" lub "gorący".
. Caldarium już w czasach starożytnych było nieodłącznym elementem rzymskich uzdrowisk.

. Caldarium to pomieszczenie rozgrzewające wyłożone ceramiką o temperaturze 40-50°C. Łagodne ciepło promieniujące od nagrzanych ścian, ławek i podłogi ogrzewa całe pomieszczenie. Zazwyczaj w caldarium znajduje się również kilka basenów i wanien, w których goście mogą korzystać z kąpieli w ciepłej wodzie. Wilgotność jest bardzo wysoka i wynosi prawie 100 procent.
Condair oferuje szeroką gamę nawilżaczy specjalnie zaprojektowany do stosowania w łaźniach parowych.

❯ do produktów