Condair Norderstedt

x

Reinhard Meyer, Minister Gospodarki Szlezwiku-Holsztynie
Silvan Meier , właściciel korporacyjnej Grupy nawilżacza
Oliver Zimmermann , Dyrektor Zarządzający
Przełomowe nawilżacz Hamburg
Logistyka i zakład produkcyjny w Hamburgu

CONDAIR KŁADZIE KAMIEŃ WĘGIELNY POD BUDOWĘ NOWEGO ZAKŁADU W PÓŁNOCNYCH NIEMCZECH, KTÓRY BĘDZIE POCZĄTKIEM PRZYSZŁEGO ROZWOJUHamburg, kwiecień 2016. Szwajcarska Grupa Condair, światowy lider w zakresie nawilżania powietrza i chłodzenia przez odparowanie wiosną 2017 wprowadzi się do nowego zakładu logistyki i produkcji w Norderstedt w Szlezwiku-Holsztynie. Uroczyste położenie kamienia węgielnego pod budowę budynku magazynowego, fabrycznego i administracyjnego o powierzchni 8500 m2 nastąpi 3 maja 2016 w obecności ministra gospodarki Szlezwiku-Holsztynu, Reinharda Meyera, oraz nadburmistrza Norderstedt, Hansa-Joachima Grote, na terenie portu północnego w pobliżu lotniska w Hamburgu. Nowy budynek Condair powstanie na działce o powierzchni ok. 13 000 m2 i zostanie wybudowany zgodnie z wytycznymi zawartymi w rozporządzeniu o oszczędzaniu energii EnEV oraz przepisach o efektywności energetycznej KfW 50. Dzięki zamontowanemu potrójnemu oszkleniu i innym rozwiązaniom konstrukcyjnym obiekt będzie bliski osiągnięcia standardu budynku pasywnego. Nowy zakład zaoferuje pracującym tam 130 osobom innowacyjne i nowoczesne stanowiska pracy.

W przyszłości obiekt w Norderstedt koło Hamburga ma zyskać na znaczeniu: cztery istniejące zakłady logistyczne i montażowe w Szwajcarii (Pfäffikon), Niemczech (Hamburg-City), Anglii (Rustington) i Danii (Ry) zostaną połączone poprzez przeprowadzkę do Szlezwiku-Holsztynu. Także dotychczasowy magazyn sprzedażowy w Niemczech zostanie przeniesiony do nowego budynku. Dzięki temu w regionie metropolii Hamburg powstanie centrum logistyczne przedsiębiorstwa na Europę, Środkowy Wschód i Afrykę, częściowo także na Azję i Oceanię.

Wizjonerska architektura wnętrz nowego budynku Condair będzie nawiązywać do tematyki nawilżania powietrza i chłodzenia przez odparowanie, przybliżając ją klientom biznesowym i gościom. Przykładowo planowane są wirtualne instalacje z parą wodną, a także stacje meteorologiczne odzwierciedlające w Norderstedt zewnętrzne warunki klimatyczne panujące we wszystkich lokalizacjach Condair na świecie.

Zdrowy klimat w pomieszczeniach także zostanie zademonstrowany i odtworzony w budynku. W swoim nowym budynku Condair chce zapewnić zdrowe warunki pracy:

 • Wilgotność powietrzazawsze pomiędzy 40 a 60% dla wilgotności względnej
 • Temperatura zawsze pomiędzy 22 a 26°C
 • CO2 zawsze poniżej 800 ppm
 • Zużycie energii [kWh] średnio zawsze poniżej wytycznych zawartych w rozporządzeniu o oszczędzaniu energii EnEV oraz przepisach o efektywności energetycznej KfW 50


 • Najnowsze produkty Condair wraz ze sposobem ich działania będą prezentowane na mobilnych, modułowych meblach. Oprócz atrakcyjnych powierzchni biurowych powstanie także nowoczesne centrum szkoleniowe i treningowe, w którym szkoleni będą klienci i pracownicy.

  Oliver Zimmermann, CEO w Condair, wyjaśnia: „Nasz nowy zakład w Norderstedt będzie stanowił solidną podstawę dla dalszego organicznego rozwoju. Będziemy bliżej naszych głównych rynków zbytu i klientów, co umożliwi nam skrócenie terminów dostaw i uzyskanie maksymalnej korzyści dla klienta. Dodatkowo zminimalizujemy ryzyko związane z kursem wymiany. Jesteśmy przekonani, że znak «Engineered in Switzerland, Made in Germany» gwarantuje spełnienie wysokich wymogów jakościowych naszych klientów”.

  O Condair Grupa Condair zatrudnia ponad 600 pracowników i jest światowym liderem w zakresie wytwarzania przemysłowych urządzeń i instalacji do nawilżania powietrza. Condair jako główna marka wyznacza standardy w zakresie wydajności energetycznej i higieny. Koncern ma swoje oddziały zajmujące się sprzedażą i serwisem w 16 krajach oraz dystrybutorów w ponad 50 krajach. Condair posiada zakłady produkcyjne w Europie, Ameryce Północnej i w Chinach.

  Obraz na żywo z placu budowy nawilżacza
  Najnowsze zdjęcia z projektów budowlanych w Norderstedt w odstępach 10 -minutowych.


  Kontakt dla prasy - Manuel Speiseder, Parkring 3, 85748 Garching-Hochbrück