THE m.pire

x

Andrej Arnold, Sales
Autor: 
Andrej Arnold, Dystrybucji 
Regionalne Centrum Wschód
THE m.pire:

Charakterystyczna konstrukcja ze szkła i stali zaprojektowana przez słynnego architekta Murphy’ego Jahna


Budynek Ensemble THE m.pire na ulicy Marcel­Breuer­Straße w Monachium, zaprojektowany przez architekta Helmuta Jahna pochodzącego z Chicago, składa się z 23­piętrowej wieży oraz dwóch pięciopiętrowych i dwóch siedmiopiętrowych, dołączonych do niej części. Dzięki wspólnej elewacji ze szkła te cztery podłużne części budowli i wieża tworzą wizualnie i przestrzennie jedną harmonijną całość. THE m.pire, obejmujący około 45 000 m² powierzchni na wszystkich kondygnacjach, jest własnością firmy Bayerische Hausbau.

Dzięki elastycznemu rozkładowi pomieszczeń stworzono przyszłościowe środowisko pracy, charakteryzujące się dużą efektywnością, estetyką i nowoczesną techniką. Możliwe jest bowiem podzielenie powierzchni na pojedyncze biura, a także duże pomieszczenia i boksy biurowe.

Dwa budynki, Skyline Tower oraz Bailey Palace, są od 2012 roku wynajęte firmie OSRAM i służą jako centrala firmy. Dostępnych jest tutaj 1200 miejsc pracy na powierzchni obejmującej 28 000 m². Centrala firmy OSRAM spełnia standardy nowoczesnego środowiska pracy, a tym samym wszystkie wymagania związane z nowoczesnym gospodarowaniem budynkami. W związku z tym budynki otrzymały złoty certyfikat (Gütesiegel in Gold) Niemieckiego Stowarzyszenia Nowoczesnych Budynków (DGNB). Po uwagę brano aspekty ekologiczne, ekonomiczne i kulturalno-socjalne.

Dzięki zastosowaniu elewacji termoizolacyjnej oraz energooszczędnych urządzeń technicznych, na przykład w przypadku wytwarzania i ciepła i chłodu lub w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji, budynek spełnia wymagania europejskiego certyfikatu „Green­Building” („Zielony budynek”).

Za przyjemną wilgotność powietrza odpowiadają hybrydowe nawilżacze powietrza firmy Condair oraz przynależna do nich stacja uzdatniania wody.


Andrej Arnold, dypl. inż. (FH), Centrum Regionalne Wschód 

Więcej informacji o hybrydowych nawilżaczach powietrza Condair DL