Nawilżanie powietrza w branży motoryzacyjnej


W celu uzyskania optymalnych wyników prace lakiernicze przy pojazdach należy wykonywać w odpowiednich warunkach w pomieszczeniu. Decydujące znaczenie ma przy tym to, aby wilgotność powietrza i temperatura były odpowiednio dostosowane do wymagań materiałowych, a procesy robocze były do siebie idealnie dopasowane.

Zasadniczą rolę odgrywa regulacja wilgotności powietrza. Tylko w ten sposób naniesione w krótkim czasie pojedyncze warstwy lakieru mogą równomiernie wyschnąć i nadać pojazdowi pożądany połysk.

Lakiernie


Podczas przenoszenia farby z instalacji natryskowej na karoserię zalecana jest wilgotność względna na poziomie 70%. Prawidłowe nawilżenie zapobiega parowaniu wody zawartej w farbie, a tym samym zapewnia jej równomierne i jednolite nakładanie.

Oprócz parowania farby wilgotność powietrza ogranicza również wprowadzanie pyłów do kabiny lakierniczej.
Stanowisko do badań silników
Hala szlifierska
Lakiernie
Hala montażowa

Jakość Condair


Nasze zindywidualizowane systemy stanowią profesjonalne rozwiązania z zakresu nawilżania i osuszania powietrza do wszystkich pomieszczeń niezależnie od rozmiaru i struktury. Ponieważ podstawą jakości działania i efektywności energetycznej jest profesjonalne planowanie, chętnie doradzamy klientom już na etapie projektowania.