Suszenie i nawilżanie powietrza dla najlepszego aromatu


Miłośnicy tytoniu wiedzą, jak ważne jest prawidłowe przechowywanie wyrobów tytoniowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o pudełko papierosów na wystawie, tytoń fajkowy w hermetycznej puszce czy dobre cygaro w humidorze, dbałość i składowanie tytoniu przy optymalnej wilgotności zapewniają najwyższą przyjemność.

Tylko w ten sposób zachowuje cały swój aromat i nie wypala się zbyt szybko podczas palenia.

Dobre cygara zyskują na smaku i jakości, jeżeli przez dłuższy czas przebywają w temperaturze 20°C i wilgotności względnej na poziomie 70%. Podobnie jak w przypadku dobrego alkoholu, dłuższy czas przechowywania poprawia smak tytoniu i nadaje mu więcej charakteru. Dlatego producenci i sprzedawcy wyrobów tytoniowych od wielu lat darzą zaufaniem nasze systemy nawilżania powietrza.

Tytoń musi wysychać powoli.


Dzięki powolnemu procesowi suszenia komórki w liściach tytoniu są żywotne przez długi czas i mogą w nich zachodzić procesy chemiczne niezbędne do fermentacji (oddychanie komórek).

Kiedy liście więdną, rozkładają się składniki takie jak białko, skrobia i pigmenty liści. Aby uniknąć utraty jakości środków aromatyzujących, proces degradacji musi odbywać się w żywych liściach.

Proces suszenia może trwać do dwóch miesięcy i wymaga stałej temperatury i wilgotności.
Przechowywanie surowca tytoniowego
Obszar wystawienniczy/sprzedażowy
Przechowywanie bibułek papierosowych
Przechowywanie filtrów

Jakość Condair


Nasze zindywidualizowane systemy stanowią profesjonalne rozwiązania z zakresu nawilżania i osuszania powietrza do wszystkich pomieszczeń niezależnie od rozmiaru i struktury.

Ponieważ podstawą jakości działania i efektywności energetycznej jest profesjonalne planowanie, chętnie doradzamy klientom już na etapie projektowania.