Nawilżacze do AHU-Systems

Condair EL

Elektryczny nawilżacz parowy

Condair EL to najnowszy model cieszących się dużą popularnością nawilżaczy parowych marki Condair. To najlepszy wybór w sytuacjach, gdy potrzebny jest prosty, ale niezawodny system wytwarzania pary.

• Higieniczne nawilżanie parowe
• Prosta eksploatacja urządzenia dzięki odpowiednim poziomom wydajności
• Niskie zużycie wody dzięki regulowanej elutriacji
• Inteligentna konstrukcja ułatwiająca konserwację
• Łatwość podłączenia do systemu automatyki budynkuKompaktowy nawilżacz parowy Condair CP3 Mini

Condair CP3-Mini

Kompaktowy nawilżacz parowy, elektryczny, z opcjonalnym nadmuchem pary bezpośrednio do pomieszczenia

Model CP3-mini pasuje też do każdego otoczenia: w razie potrzeby wodę i prąd można dostarczać w sposób „niewidoczny”, przez panel tylny. Podczas projektowania tego niewielkiego urządzenia położono duży nacisk na prostotę i bezpieczeństwo, w celu przeprowadzenia jego konserwacji nie trzeba więc wzywać serwisantów. Wykonany z tworzywa sztucznego cylinder parowy można łatwo i szybko wymienić, a wszystkie części elektroniczne znajdujące się pod napięciem są odpowiednio zabezpieczone.

• Instalacja przy użyciu zestawu przewodów z ukrytymi przyłączami
• Regulacja za pomocą czujnika bezprzewodowego
• Możliwość wykorzystania zwykłej wody z kranu
• Dostępny w wersji z wbudowanym wentylatorem zapewniającym nawilżanie bezpośrednie

Nawilżacz parowy z opatentowanym systemem odkamieniania Condair RSCondair RS 

Elektryczny nawilżacz parowy z opatentowanym systemem odkamieniania

Opatentowany system zapobiegający odkładaniu się kamienia usuwa z cylindra parowego nagromadzone w nim minerały i odprowadza je automatycznie do specjalnego zbiornika na kamień. Wytrącone osady są w ten sposób na bieżąco usuwane z cylindra parowego.

Drobiny kamienia zbierane są w zewnętrznym zbiorniku na kamień i można je stamtąd łatwo oczyścić. Czynności konserwacyjne są w ten sposób ograniczone do niezbędnego minimum przy zachowaniu najlepszego bezpieczeństwa pracy.

• Doskonała higiena parowa
• Opatentowanym systemem usuwania kamienia
• Zewnętrzny zbiornik na kamień
• Cylinder Skala wolne spłukiwania wody
• Precyzyjna regulacja wydajności pary
• Perfekcyjne podłączenie do systemów GLT

Opatentowanym systemem usuwania kamienia 


Nawilżacz parowy zasilany gazem Condair GS
Condair GS

Nawilżacz parowy zasilany gazem

Wysoka wydajność i łatwość obsługi. Dzięki technologii z certyfikatem Niemieckiego Stowarzyszenia Branży Gazowej i Wodociągowej (DVGW) nie ma już konieczności stosowania kominów. Spaliny mogą być odprowadzane bezpośrednio z systemu wentylacji i klimatyzacji razem z powietrzem wywiewanym, a ciepło spalin można odzyskać przy użyciu rekuperatora. Zapewnia to znaczne korzyści: instalacja jest o wiele prostsza, ponieważ nie trzeba stosować komina, a energię cieplną spalin można bezpłatnie wykorzystać do ogrzewania budynku.

Technologia wyposażenia przetestowana przez DVGW. Projekt konstrukcji odprowadzającej spaliny został zgłoszony do opatentowania i uzyskał certyfikat badań technicznych CE-0085CO0031 przeprowadzonych przez DVGW.

• Idealne parametry higieniczne pary
• Certyfikowany przez DVGW system odprowadzania spalin wraz z powietrzem wywiewanym z systemu klimatyzacji
• Generator pary i wymiennik ciepła wykonane ze stali nierdzewnej
• Interfejsy: Modbus, LonWorks i BACnet/IP


Nawilżanie powietrza połączone z ogrzewaniem Wielopunktowy system dystrybucji Condair Optisorp


Condair Optisorp 

Wielopunktowy system dystrybucji pary z wyjątkowo krótkimi odległościami absorpcji

W systemie dystrybucji pary Optisorp para jest rozprowadzana w całym przekroju przewodu za pomocą wielu rur wyposażonych w liczne dysze. Odległość pochłaniania (absorpcji) pary jest dzięki temu 4 razy mniejsza niż w konwencjonalnych systemach rozprowadzania pary.

System Condair Optisorp jest wykonany w całości ze stali nierdzewnej i wysokiej jakości tworzywa sztucznego, spełnia więc najwyższe wymogi higieniczne.

• Minimalna wielkość sekcji nawilżających
• Dystrybucja pary bez skraplania
• Duża odporność na zużycie


Ciśnieniowe systemy dystrybucji pary
System dystrybucji Condair ESCOCondair Esco

System dystrybucji pary współpracujący z istniejącymi systemami ciśnieniowymi

System dystrybucji pary Condair Esco zaprojektowano z myślą o niezawodnym nawilżaniu przy użyciu zainstalowanych w obiekcie kotłów parowych.

Opatentowany zawór ceramiczny jest całkowicie szczelny i zapobiega przedostaniu się pary do układu wentylacyjnego (nawet gdy system jest wyłączony). Nie wymaga przy tym stosowania żadnych dodatkowych urządzeń odcinających. Elementy funkcjonalne są w pełni zintegrowane z obudową, co gwarantuje niezawodność podłączenia doprowadzenia pary. Nie ma więc potrzeby stosowania skomplikowanych uszczelnień ani układów rur. Dlatego łatwo jest obliczyć koszt instalacji i można przeprowadzić ją szybko i bez dużych nakładów.
Bezpośredni-pokojowe Nawilżacze

Nawilżacz parowy z wentylatorem Condair EL / BlowerPackCondair EL / BlowerPack

Nawilżacz parowy z wentylatorem 

Nawilżacz parowy Condair EL z wentylatorem do nawilżania powietrza bezpośrednio w pomieszczeniu. Wentylator można bez trudu zamontować i zainstalować na samym nawilżaczu. Dostępny w dwóch wersjach: o wydajności 5–15 kg/h i 16–45 kg/h.Nawilżacz parowy z wentylatorem Condair RS / FAN

Condair RS / BlowerPack

Nawilżacz parowy z wentylatorem  

Nawilżacz parowy Condair RS z wentylatorem do nawilżania powietrza bezpośrednio w pomieszczeniu. Wentylator można bez trudu zamontować i zainstalować na samym nawilżaczu. Dostępny w dwóch wersjach: o wydajności 5–15 kg/h i 16–45 kg/h.


Instalacja zewnętrzna z wodoodporną obudową

Instalacja zewnętrzna z wodoodporną obudową

Condair RS / OC

Instalacja zewnętrzna z wodoodporną obudową

Nawilżacz parowy Condair RS z solidną obudową odporną na warunki atmosferyczne do instalacji na zewnątrz. Condair RS OC został zaprojektowany zgodnie z najnowszym stanem techniki i spełnia wymagania wszystkich odpowiednich europejskich wytycznych i norm bezpieczeństwa.


Nawilżacz kompaktowyLuftbefeuchter mit Allwetter-Schutzgehäuse

Condair RM

Kompaktowy nawilżacz parowy

Kompaktowy nawilżacz parowy Condair RM został specjalnie zaprojektowany do higienicznych rozwiązań nawilżania, w których liczy się przestrzeń. Kompaktowa konstrukcja umożliwia integrację nawet w małych szybach o ograniczonej przestrzeni.