Nawilżacze do AHU-Systems

Condair EL

Elektryczny nawilżacz parowy

Condair EL to najnowszy model cieszących się dużą popularnością nawilżaczy parowych marki Condair. To najlepszy wybór w sytuacjach, gdy potrzebny jest prosty, ale niezawodny system wytwarzania pary.

• Higieniczne nawilżanie parowe
• Prosta eksploatacja urządzenia dzięki odpowiednim poziomom wydajności
• Niskie zużycie wody dzięki regulowanej elutriacji
• Inteligentna konstrukcja ułatwiająca konserwację
• Łatwość podłączenia do systemu automatyki budynkuKompaktowy nawilżacz parowy do domu

Condair RH

Kompaktowy nawilżacz parowy do domu

Condair RH jest idealnym uzupełnieniem kontrolowanego systemu wentylacji domowej, aby zapewnić zdrowy poziom wilgotności w zakresie 40-60% RH. Można nim łatwo sterować za pomocą aplikacji na smartfona, a unikalny cylinder parowy można wymienić bez użycia narzędzi. W zestawie z Condair RH znajduje się kompleksowy pakiet instalacyjny, który obejmuje wszystkie niezbędne komponenty, takie jak rura dystrybucyjna ze specjalną lancą parową oraz wszystkie wymagane czujniki, a także inne materiały instalacyjne. Ze względu na certyfikowaną przez DVGW konstrukcję wewnętrznych komponentów, Condair RH można podłączyć bezpośrednio do sieci wody pitnej bez żadnych dodatkowych środków.

Nawilżacz parowy z opatentowanym systemem odkamieniania Condair RS
Condair CP3-Mini

Kompaktowy nawilżacz parowy, elektryczny, z opcjonalnym nadmuchem pary bezpośrednio do pomieszczenia

Model CP3-mini pasuje też do każdego otoczenia: w razie potrzeby wodę i prąd można dostarczać w sposób „niewidoczny”, przez panel tylny. Podczas projektowania tego niewielkiego urządzenia położono duży nacisk na prostotę i bezpieczeństwo, w celu przeprowadzenia jego konserwacji nie trzeba więc wzywać serwisantów. Wykonany z tworzywa sztucznego cylinder parowy można łatwo i szybko wymienić, a wszystkie części elektroniczne znajdujące się pod napięciem są odpowiednio zabezpieczone.

• Instalacja przy użyciu zestawu przewodów z ukrytymi przyłączami
• Regulacja za pomocą czujnika bezprzewodowego
• Możliwość wykorzystania zwykłej wody z kranu
• Dostępny w wersji z wbudowanym wentylatorem zapewniającym nawilżanie bezpośrednie

Nawilżacz parowy z opatentowanym systemem odkamieniania Condair RSCondair RS 

Elektryczny nawilżacz parowy z opatentowanym systemem odkamieniania

Opatentowany system zapobiegający odkładaniu się kamienia usuwa z cylindra parowego nagromadzone w nim minerały i odprowadza je automatycznie do specjalnego zbiornika na kamień. Wytrącone osady są w ten sposób na bieżąco usuwane z cylindra parowego.

Drobiny kamienia zbierane są w zewnętrznym zbiorniku na kamień i można je stamtąd łatwo oczyścić. Czynności konserwacyjne są w ten sposób ograniczone do niezbędnego minimum przy zachowaniu najlepszego bezpieczeństwa pracy.

• Doskonała higiena parowa
• Opatentowanym systemem usuwania kamienia
• Zewnętrzny zbiornik na kamień
• Cylinder Skala wolne spłukiwania wody
• Precyzyjna regulacja wydajności pary
• Perfekcyjne podłączenie do systemów GLT

Opatentowanym systemem usuwania kamienia 


Nawilżacz parowy zasilany gazem Condair GS
Condair GS

Nawilżacz parowy zasilany gazem

Wysoka wydajność i łatwość obsługi. Dzięki technologii z certyfikatem Niemieckiego Stowarzyszenia Branży Gazowej i Wodociągowej (DVGW) nie ma już konieczności stosowania kominów. Spaliny mogą być odprowadzane bezpośrednio z systemu wentylacji i klimatyzacji razem z powietrzem wywiewanym, a ciepło spalin można odzyskać przy użyciu rekuperatora. Zapewnia to znaczne korzyści: instalacja jest o wiele prostsza, ponieważ nie trzeba stosować komina, a energię cieplną spalin można bezpłatnie wykorzystać do ogrzewania budynku.

Technologia wyposażenia przetestowana przez DVGW. Projekt konstrukcji odprowadzającej spaliny został zgłoszony do opatentowania i uzyskał certyfikat badań technicznych CE-0085CO0031 przeprowadzonych przez DVGW.

• Idealne parametry higieniczne pary
• Certyfikowany przez DVGW system odprowadzania spalin wraz z powietrzem wywiewanym z systemu klimatyzacji
• Generator pary i wymiennik ciepła wykonane ze stali nierdzewnej
• Interfejsy: Modbus, LonWorks i BACnet/IP


Nawilżanie powietrza połączone z ogrzewaniem Wielopunktowy system dystrybucji Condair Optisorp


Condair Optisorp 

Wielopunktowy system dystrybucji pary z wyjątkowo krótkimi odległościami absorpcji

W systemie dystrybucji pary Optisorp para jest rozprowadzana w całym przekroju przewodu za pomocą wielu rur wyposażonych w liczne dysze. Odległość pochłaniania (absorpcji) pary jest dzięki temu 4 razy mniejsza niż w konwencjonalnych systemach rozprowadzania pary.

System Condair Optisorp jest wykonany w całości ze stali nierdzewnej i wysokiej jakości tworzywa sztucznego, spełnia więc najwyższe wymogi higieniczne.

• Minimalna wielkość sekcji nawilżających
• Dystrybucja pary bez skraplania
• Duża odporność na zużycie


Ciśnieniowe systemy dystrybucji pary
System dystrybucji Condair ESCOCondair Esco

System dystrybucji pary współpracujący z istniejącymi systemami ciśnieniowymi

System dystrybucji pary Condair Esco zaprojektowano z myślą o niezawodnym nawilżaniu przy użyciu zainstalowanych w obiekcie kotłów parowych.

Opatentowany zawór ceramiczny jest całkowicie szczelny i zapobiega przedostaniu się pary do układu wentylacyjnego (nawet gdy system jest wyłączony). Nie wymaga przy tym stosowania żadnych dodatkowych urządzeń odcinających. Elementy funkcjonalne są w pełni zintegrowane z obudową, co gwarantuje niezawodność podłączenia doprowadzenia pary. Nie ma więc potrzeby stosowania skomplikowanych uszczelnień ani układów rur. Dlatego łatwo jest obliczyć koszt instalacji i można przeprowadzić ją szybko i bez dużych nakładów.
Bezpośredni-pokojowe Nawilżacze

Nawilżacz parowy z wentylatorem Condair EL / BlowerPackCondair EL / BlowerPack

Nawilżacz parowy z wentylatorem 

Nawilżacz parowy Condair EL z wentylatorem do nawilżania powietrza bezpośrednio w pomieszczeniu. Wentylator można bez trudu zamontować i zainstalować na samym nawilżaczu. Dostępny w dwóch wersjach: o wydajności 5–15 kg/h i 16–45 kg/h.Nawilżacz parowy z wentylatorem Condair RS / FAN

Condair RS / BlowerPack

Nawilżacz parowy z wentylatorem  

Nawilżacz parowy Condair RS z wentylatorem do nawilżania powietrza bezpośrednio w pomieszczeniu. Wentylator można bez trudu zamontować i zainstalować na samym nawilżaczu. Dostępny w dwóch wersjach: o wydajności 5–15 kg/h i 16–45 kg/h.


Instalacja zewnętrzna z wodoodporną obudową

Outdoor Installation with weather-proof Cabinet

Condair EL / OC

Instalacja zewnętrzna z obudową odporną na warunki atmosferyczne

Nawilżacz parowy Condair EL OC z solidną obudową ochronną na każdą pogodę do instalacji na zewnątrz. Condair EL OC jest zbudowany zgodnie z najnowszym stanem techniki i spełnia określone wymagania (90/396/EWG), a także wszystkie znane normy bezpieczeństwa.Instalacja zewnętrzna z wodoodporną obudową

Condair RS / OC

Instalacja zewnętrzna z wodoodporną obudową

Nawilżacz parowy Condair RS z solidną obudową odporną na warunki atmosferyczne do instalacji na zewnątrz. Condair RS OC został zaprojektowany zgodnie z najnowszym stanem techniki i spełnia wymagania wszystkich odpowiednich europejskich wytycznych i norm bezpieczeństwa.


Nawilżacz kompaktowyLuftbefeuchter mit Allwetter-Schutzgehäuse

Condair RM

Kompaktowy nawilżacz parowy

Kompaktowy nawilżacz parowy Condair RM został specjalnie zaprojektowany do higienicznych rozwiązań nawilżania, w których liczy się przestrzeń. Kompaktowa konstrukcja umożliwia integrację nawet w małych szybach o ograniczonej przestrzeni.