KPMG


KMPG, Luksemburg


Architektura budynku KMPG łączy nowoczesny Luksemburg z przemysłową historią. Przeszłość kraju charakteryzuje bowiem przemysł stalowy, co jest symbolizowane przez wyrazistą fasadę z odpornej na warunki atmosferyczne utlenianej czerwonej stali kortenowskiej. Ta stalowa konstrukcja jest nie tylko dekoracyjna, lecz przyczynia się także do stabilności statycznej budynku.

Szczególnie dużo uwagi poświęcono tej budowie w zakresie uwzględniania współczynników ekologicznych i ekonomicznych. Firma Condair ze swoimi efektywnymi energetycznie chłodnicami wyparnymi w znacznymi stopniu się do tego przyczyniła.

x

Chłodnica wyparna

Condair MEChłodnica wyparna Condair ME została stworzona na potrzeby procesu pośredniego chłodzenia powietrza odprowadzanego. Charakteryzuje się wyjątkowo prostą konstrukcją, nadzwyczaj ekonomicznym sposobem działania i długą trwałością elementów składowych. Opatentowana obudowa nawilżacza uzyskuje najlepsze wartości w procesie parowania.Więcej informacji o Condair ME

Schemat chłodzenia wyparnego


Znaczna oszczędność energiiW efekcie chłodzenia wyparnego zmniejsza się zapotrzebowanie urządzenia chłodzącego na moc niezbędną do uzyskania chłodzenia mechanicznego.
Dzięki temu tradycyjne urządzenia i wężownice chłodzące mogą być znacznie mniejsze i bardziej ekonomiczne.

Obniżeniu ulegają też koszty eksploatacyjne chłodzenia budynku.
Graficzna prezentacja uzysku energii wykorzystanej do chłodzenia budynku na przykładzie urządzenia HVAC.
Obliczenia wykonano za pomocą oprogramowania Coolblue 2.0 firmy Condair.

Efektywne energetycznie chłodnice wyparne
Condair ME
PDF/Broszura: Chłodnica wyparna Condair ME